استان سمنان ۶۱ واحد نگهداری و پرورش شترمرغ دارد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی شاه حسینی ظهر چهارشنبه در نشستی با حضور اصحاب رسانه به میزبانی جهاد سمنان، ضمن بیان اینکه استان سمنان ۶۱ واحد نگهداری و پرورش شترمرغ دارد که ۱۳ واحد آن ها در حال تولید و مابقی در مرحله سرمایه گذاری، اخذ مجوز و … هستند، تاکید کرد: ۱۳ واحد فعال شترمرغ استان دارای ظرفیت ۱۳ هزار قطعه ای هستند که سالانه هزار و ۲۰۰ تن گوشت تولید می کنند.

وی با بیان اینکه افتتاح سایر واحد های تولید و پرورش شترمرغ می تواند میزان تولید گوشت این حیوان را در استان سمنان چندین برابر کند، ابراز کرد: ۶۱ واحد پرورش شترمرغ استان هم اکنون ظرفیت نگهداری ۵۵ هزار و ۴۴۳ قطعه شترمرغ را دارند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، گفت: در ۱۳ واحد پرورش شترمرغ که به بهره برداری رسیده است سالانه نزدیک به ۳۰ هزار قطعه جوجه شترمرغ تولید می‌شود.

شاه حسینی تاکید کرد: از ۶۱ واحد پرورش شترمرغ در استان سمنان، ۳۱ واحد در حال ساخت‌ و ساز و تکمیل است و در سال‌های ۹۸ تا ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد و می تواند ظرفیت خوبی را در بحث اشتغال ایجاد کند.

وی با بیان اینکه در استان سمنان بستر و زیرساخت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری در بخش شترمرغ وجود دارد، تاکید کرد: مردم فواید مصرف گوشت شتر مرغ را نیز دریافته اند و امروز خوشبختانه بازار خوبی نیز برای این محصول وجود دارد از سوی دیگر پرورش این حیوان می تواند قابلیت صادرات گوشت آن را به استان های دیگر فراهم کند.

معاون جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه پرورش شتر مرغ در استان به دلیل دارا بودن مزیت های مناسب، حمایت می شود، تاکید کرد: اقلیم مناسب استان سمنان، دارا بودن تعداد روزهای آفتابی در طول سال و هم‌جواری با استان تهران سه مزیت اصلی پرورش شترمرغ هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *