همیاری وزارت بهداشت برای احداث کمپ دائمی المپیاد ورزشی در تبریز – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگارمهر، نشست خبری مشترک رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت امروز در تبریز برگزار شد.

در این نشست خبری محمد حسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای احداث کمپ دائمی برگزاری المپیادهای ورزشی دانشجویی وزارت بهداشت اعلام آمادگی کرد و خواستار حمایت جدی معاون فرهنگی و ورزشی  وزیر بهداشت شد.

سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت نیز در پاسخ به این موضوع گفت:قول مساعد می دهم همه توانم را به کار بگیرم تا کمپ دائمی برای برگزاری المپیادهای ورزشی دانشجویان در تبریز احداث شود.

صومی ادامه داد: طرح احداث این کمپ دائمی المپیادهای ورزشی دو سال پیش تصویب شده و برای احداث آن ۶۰میلیاردتومان اعتبار مورد نیاز است، زمین مورد نیاز برای احداث کمپ تامین شده و ما آن را طی دو سال احداث می کنیم. با احداث این کمپ با توجه به اینکه فضای مورد نیاز المپیاد ورزشی در دسترس داریم هرسال می توانیم این المپیاد را برگزاری کنیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت نیز در ادامه با اشاره به استاندارد سرانه ورزشی گفت: سرانه ورزش دانشجویی طبق استانداردهای جهانی ۲.۵مترمربع است ولی در کشور ما زیر یک مترمربع است هر چند رشد ۴۲درصدی داشته است ولی مشکلات همچنان وجود دارد. هر چند در اکثر دانشگاه ها و خوابگاه های دانشجویی فضای ورزشی ایجاد شده ولی با استانداردها فاصله داریم.

لاری خاطرنشان کرد: پرداختن به فعالیت های ورزشی یکی از مهم ترین اولویت های معاونت فرهنگی و ورزشی  است چرا که یکی از مهم ترین شاخص های توسعه ، توسعه ورزش دانشجویی است و انسان سالم جامعه را می سازد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *